Przejdź do treści

Szkolenie dla niepracujących

„Www SIECI PRZEDSIĘBIORCÓW”. Przygotowanie do otworzenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej w internecie oraz napisanie wniosku o dotację na autorski projekt internetowy.

Warsztat był innowacyjną formą szkolenia odpowiadającą na zapotrzebowanie osób bezrobotnych z województwa lubelskiego, szczególnie kobiet z ogólnym – zawodowym lub średnim wykształceniem, w tym matek powracających na rynek pracy lub wchodzących na ten rynek po urodzeniu dziecka.

W jego ramach osoba bezrobotna dowiedziała się: jak założyć działalność gospodarczą i ją prowadzić, posiadła wiedzę jak napisać wniosek o dotację na projekt internetowy – wymyślimy jej autorski biznes i napiszemy plan marketingowy w formie wniosku o grant do późniejszego wykorzystania, zdobyła informację jak obsługiwać programy pakietu open office – podstawy arkusza kalkulacyjnego, programu pocztowego oraz edytora tekstu. Podstawy księgowości – uczestniczka warsztatu poznała na bazie omawiania konkretnych umów i przypadków podatkowo-rachunkowych.
Przekazaliśmy same praktyczne informacje bez opowiadania o skomplikowanej strukturze podatków w Polsce i wielości
sposobów rozliczeń. Trener z ponad 10-letnim stażem w prowadzeniu własnej działalności doradził najprostszy model rozliczeń adekwatny do profilu działalności. Oprogramowania uczyliśmy poprzez ćwiczenia praktyczne – uzupełnianie poszczególnych części wniosku o dotację.

Działania Fundacji Promocji: opracowanie i przeprowadzenie szkolenia.

Skip to content