The New Warsaw Trio

VI koncert Dreszer Jazz 2016.
Trio tworzą trzej młodzi, niezwykle utalentowani instrumentaliści, laureaci prestiżowych nagród na konkursach muzycznych w Polsce i za granicą.

Zespół powstał w 2012 roku zaś inspiracją do podjęcia współpracy było zamiłowanie do muzyki Richarda Galliano, Astora Piazzolli oraz szeroko pojętej muzyki tangowej i jazzowej. Zestawienie brzmienia akordeonu, kontrabasu i klarnetu pozwala muzykom tworzyć wspaniałe nastroje, bogate w niezwykle ciekawe improwizacje, które z powodzeniem prezentują zarówno w klubach jazzowych jak i w dużych salach koncertowych.

Repertuar zespołu obejmuje standardy jazzowe, utwory Richarda Galliano, Astora Piazzolli, Andre Astiera, Arta Van Damma, Carlosa Gardela oraz kompozycje własne, zyskujące szczególne uznanie publiczności.

W 2015 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu pt.: Przybora, którą The New Warsaw Trio nagrało wraz z uznanym i cenionym wokalistą Krzysztofem Kiljańskim w setną rocznicę urodzin Jeremiego Przybory.

Organizatorzy cyklu Dreszer Jazz: Centrum Łowicka, Urząd Dzielnicy Mokotów, STOART, Impresariat Artystyczny Jacek Gintowt.
Działania Fundacji Promocji: komunikacja w internecie (koncepcja, teksty, grafika, promocja).